Létající lampion přání - modrý
Výrobce: Party Deco
Model: 00014649
Dostupnost: Skladem
29
Bez daně: 24 Kč

Létající lampión přání - modrý

hořák je součástí balení, kompletní produkt

Návod k použití:

Na povrch nerozloženého lampionu štěstí napište svá přání, která by vám měl lampion vyplnit.

Létající lampion rozložte a doprostřed drátěného kříže létajícího lampionu připevněte přiložený hořák.  Většina lampionů má systém přidělávání hořáku velmi jednoduchý, nicméně nesmí se podcenit. Hořák musíte připevnit tak, aby ani při částečném vyhoření z lampionu nevypadl. Hořák obsahuje uprostřed dírku, kterou provléknete dvěma ouškama vytvořenýma z drátu uprostřed drátěného kříže. Poté ouška rozevřete a roztáhněte. Hořák musí držet naprosto pevně a nesmí se hýbat!

Ujistěte se, že je hořák dobře upevněn a v jakékoliv poloze nehrozí jeho vypadnutí.

Uchopte létající lampion za obroučku a krouživým pohybem kolem své osy jej naplňte vzduchem.

Držte létající lampion za vrchol tak, aby jeho vrchol směřoval vzhůru. Zde již doporučujeme spolupráci minimálně dvou lidí. Jeden člověk lampion nemůže bezpečně vypustit!

Opatrně zapalte hořák ze strany. Dávejte pozor, aby plamen z hořáku směřoval vzhůru a nedošlo k zapálení celého létajícího lampionu (stěny lampionu musí být dostatečně rozevřené).

Poté držte létající lampion do okamžiku, dokud se celý nenaplní horkým vzduchem a dokud nebude mít tendenci stoupat.

V okamžiku, kdy létající lampion začne mít tendence sám stoupat, chyťte jej za obroučku a držte ještě pár vteřin. Létající lampion díky tomu bude stoupat rychleji a bezpečněji (vyhnete se tím možnému nárazu do překážek).

Zkontrolujte povětrnostní podmínky – jestli je možné lampion bezpečně vypustit. Pokud ano, pusťte létající lampion a nechte jej volně letět (nepřivazujte jej nebo jakkoliv nezpomalujte jeho let).

Bezpečnostní pokyny:

Z důvodu bezpečnosti je nutné dodržovat při vypouštění lampionů štěstí několik základních pravidel: 

Od rozbalení po vypouštění létajícího lampionu manipulujte s létajícím lampionem tak, aby nemohlo dojít k jeho vznícení.

Létající lampion musí být zapalován pouze nad nehořlavým povrchem (např. beton).

Při vypouštění nesmí být v blízkosti létajícího lampionu výbušniny, hořlaviny nebo zřízení, které slouží jako sklad těchto materiálů (např. čerpací stanice) a také stožáry vysoké napětí, dráty vedení elektrického napětí, budovy, stromy atd. V podstatě žádné vysoké objekty. Lampion je možné vypouštět pouze na zcela otevřeném prostoru.

Létající lampion nesmí vypouštět osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Létající lampion je zakázáno vypouštět v blízkosti letišť.

U vypouštění lampionu musí být vždy zodpovědná osoba starší 18 let, která bude dohlížet na dodržování bezpečnostních pokynů.

Létající lampion nesmí být vypuštěn při deštivém počasí a při silnějším větru. Ideální pro vypouštění je bezvětří.

Lampion štěstí je zakázáno jakkoliv přivazovat.

Je zakázáno vypouštět létající lampion štěstí v uzavřených prostorách.

Sdílej